Verhuisafstand neemt toe

Geplaatst: 16-09-2021

Wist u dat kopers steeds vaker verder weg gaan wonen? De verhuisafstand neemt toe. Zeker bij kopers die een eerste woning hebben gekocht. Zij zijn bereidt verder te verhuizen dan voorheen. Dit heeft natuurlijk te maken met de huidige woningmarkt.

Momenteel is er meer vraag dan aanbod. Waarschijnlijk zijn er ook in uw favoriete buurt minder beschikbare woningen. En wanneer er een woning beschikbaar is, valt de prijs vaak erg hoog uit of wordt de woning snel weer verkocht. Veel mensen verbreden dan ook hun zoekgebied om toch een woning te kunnen kopen. Zeker startende kopers doen dit, omdat zij vaak minder te besteden hebben en sneller hun wooneisen bijstellen.

Bij de startende kopers is de afstand van de nieuwe woning ten opzichte van de bestaande woning gemiddeld 12 kilometer. Dit is in de afgelopen 10 jaar bijna met 1/3 toegenomen.

Nieuws overzicht

Ons werkgebied strekt zich uit van gemeente Rucphen, gemeente Halderberge, gemeente Zundert, gemeente Etten-Leur en gemeente Breda tot Bergen op Zoom